Bursa dolomit taşı

Bursa Dolomit Taşı

Marmara bölgesine ait olan Bursada çıkarılmış olan tamamen kireçli ailesinden biri olan bu dolomit taş tamamen peyzaj mimarisinde fazlasıyla kullanılmakta olan en sevilen taşlardan bir tanesidir. Çok değişik sektörlerde sürekli kullanılan bu dolomit taşı Türkiye’de üretimin çok önemli olduğu ve bölümü sadece demir-çelik ve cam sanayinde kullanılmaktadır. Dolomit taş türleri bakıldığında aslında tamamen doğal taşlardır ve çeşitli farklı boyuttan oluşmaktadır. Dolomit çeşitlerinin boyutları birbirinden çok farklı ölçülerdedir ve kullanım alanları ise farklı mekanlar olabilmektedir.

Siyah Dolomit Taş

Günümüzde yaşam alanlarından tutun da park bahçe gibi farklı farklı ortamlarda farklı renk ve şekiller bakımından zengin olan bu dolomit taşı peyzaj bakımından bahçe bakımından süslemeler yapıldığında göze daha güzel gözükerek bulunduğu ortamı rahat ve yapma özelliğine de sahiptir. Çevre düzenleme ve peyzaj amaçlı tarımsal amaçlı ve dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Peyzaj ve dekoratif amaçlı çalışmaların vazgeçilmesi sayılan bu beyaz dolomit taşlarının boyutları, 15 ile 100 mm ölçülerinde arasında farklılıklar göstermektedir.

Ayrıca Büyüklük durumuna göre de sınıflandırılmaktadır. Bu siyah tamburlu dolomitler, bahçe mekan düzenlemelerinde, bina ve mağaza girişlerinde, ve çeşitli dekoratif çalışmalarda yine farklı olarak akvaryumlarda kullanılmaktadır. Sıra dışı görüntüye ve şık görünüme sahiptir. Doğal bir taş olduğu için de içerisinde hiçbir kimyasal bulundurmaz. Kullanılmış olan bu yerlerde canlı sağlığı için hiçbir tehdit oluşturmaktadır. Peyzaj çalışmalarının en dekoratif taşları olarak da kullanılmaktadır. Renk tarz şekilleri fazla olması, hatta farklı ölçülerde ve farklı renklerde doğal olarak bulunması en önemli özelliklerinden bir tanesidir Tortul kayaç olarak adlandırılmakta doğada fazlasıyla yer alıyor. Taşların renk yapıları da, dayanıklılık özellikleri de artırmaktadır.

Dolomit Taş Fiyat Listesi

Dolomit taşı farklı ölçüleri bulunduğundan 1 ile 3 cm, 3 ile 5 cm, 5 ile 7 cm gibi farklı aralıklarda var olduğu doğal olarak her türlü ölçü içinde fiyatlara sahip olarak değişmektedir. Peyzaj mimarileri ve bahçe düzenlemelerinde kullanım şekillerine göre fiyatlar oldukça farklıdır. Dolomit taşlar da fiyat listesinde şekillere göre seçimler yapılmaktadır.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*