Peyzaj dolomit taşı

Peyzaj Dolomit Taşı
Peyzaj dolomit taşı birçok alanda kullanılmakta olan önemli bir taş çeşididir. Beyaz dolomit taşı kalsiyum ve magnezyum içeriğine sahip karbonat birleşiminden oluşmaktadır.Genelde . Türkiye’de peyzaj mimari amacı ile kullanılan en değerli taş olarak nitelendirilmektedir. İnce kristalli görüntüsü ,sıkı taban yapısı nedeni ile beyaz doğal taşlar arasında ön plana çıkmaktadır. Değişik renk ve modellere sahip olan dolomit mermer çeşitleri arasında ise en çok beyaz renk talep edilmektedir.Bu nedenle de bu dekoratif taşlar iç ve dış mekan projelerinde baya tercih edilir. Sanayi alanından tutun da dekorasyon alanlarına kadar çok farklı yerlerde kullanım alanına sahiptir. Ek olarak farklı ölçülerde üretilmiş olan Dolomit taşı, özellikle son günlerde dekoratif ve peyzaj amaçlı olarak sık sık da tercih edilmektedir.

Dolomit Taşının Kullanıldığı Alanlar

Tamamen bahçe düzenleme peyzajları amacı ile en çok kullanılan bu beyaz dolomit taşı oldukça şık bir görüntüye de sahiptir. Genellikle bahçe taşı ağaç ve bitki diplerinde dekoratif şekiller olarak bahçe süsleme amaçlı kullanılmaktadır. Güneş ışınlarına maruz kalan toprak yapısı da çok çabuk kuruyacaktır. Bahçede kullanılan bu peyzaj taşları süs olarak ağaç ve bitki diplerine konulmaktadır. Bir diğer sebebi ise toprağı direkt olarak güneş ışınlarından korumak amacı ile toprağın çok daha uzun süre nemli kalmasını sağlamaktadır.Beyaz çakıl yapısına sahip olan bu dolomit taşı 25 kg ağırlıklı torbalar halinde veya ton bazında satılmaktadır.Bahçe ve diğer alanlarında dekoratif taş kaya peyzaj düzenlemesi gibi bitkilere yer veya zaman ayıramayan bireyler için iç açıcı alternatiflerden biri olarak gündeme çıkmaktadır.

Dekorasyonda Dolomit Taşı

Bahçe dekorasyonunun da ne yapmalı, nasıl bir tutum sağlamalı yada çiçekler bir şekilde adam olmadı diyen bireyler için bu dolomit taş bahçelere hem göz dolduran hem de çok daha az ilgi isteyen bir alternatif ürün olmuştur. Üstelik de bu taş ve kayalar kullanılarak pek çok farklı düzenlemeler yapmak mümkündür. Beğendiğiniz bir bahçe dekorasyonunu örneklerinden ilham alarak ya da tamamen kendi hayal gücünüz ya da eldeki malzemeye bağlı kalarak da taş peyzaj düzenlemeleri yapılabilir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*