Urla Dolomit Taşı

Genellikle çevreyi daha güzel hale getirmek amaçlı kullanılan dolomit taşı; Urla ilçesinde de oldukça sık kullanılmaktadır.
Urla dolomit taşı; peyzaj düzenlemede bahçelerde sık sık kullanıldığı gibi iç dekorasyonda da kullanılmaktadır.
CaO olarak geçen kireçtaşı bileşiğinde; oksijenin yerine magnezyumun geçmesiyle oluşan Urla dolomit taşını; evinizdeki saksılarınızı süslemek için ağaç diplerinde kullanılabileceğiniz gibi akvaryum veya vazolarınızın içerisini doldurarak yaşadığınız yerin iç dekorasyonuna da modernlik katabilirsiniz. Ayrıca dış dekorasyonda önemli yer edinen Urla dolomit taşını; bahçenizde kullanarak yeni ve şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. İçerdiği mineral ve çıkarıldığı konuma göre renk ve boyutlarında değişiklik gösteren dolomit taşı; doğada siyah, pembe, renksiz, gri, beyaz ve sarımsı renklerde bulunsa da genelde sık kullanılan ve en çok tercih edilen beyaz veya siyahUrla dolomit taşı olmuştur.

Urla Dolomit Taşı Çeşitleri

Beyaz Dolomit Taşı

Rahat bir şekilde işlenebilmesinden ötürü, genelde bibloların içerisinde ve vazo süslemede kullanılan beyaz dolomit taşı; dış mimaride de sıklıkla kullanılmaktadır. Dış mimaride; ev ve ofislerin bahçe düzenlemesinde sıklıkla kullanılan beyaz dolomit taşını; kullanacağınız mekana göre büyük ya da küçük boyutunu temin ederek rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Beyaz Dolomit Taşı Fiyatları

Ne kadar miktarda satın aldığınıza bağlı olarak değişmekle beraber; genelde 1 kilogram fiyatı 4 lira ile 10 lira arasında değişiklik göstermektedir. Fakat dolomit taşının kalitesine göre bu fiyat aralığı artıp azalabilmektedir. Genelde dış mekanlarda büyük boyutları tercih edilen beyaz dolomit taşı; iç mekanlarda ise daha küçük boyutlarda kullanılmaktadır.

Sarı Dolomit Taşı

Genellikle dış mimaride daha sık kullanılan sarı tamburlu dolomit taşı; ağaç ve saksı diplerinde ayrıca park düzenlemelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Sarı dolomit taşının üzerinde beyaz çizgiler ve desenler bulunması, sarı dolomit taşının daha çok ilgi çekmesine neden olmaktadır. Böylece daha sık kullanılmaya başlayan sarı dolomit taşları genel olarak büyük boyutlarda bahçe dizaynlarında kullanılmaktadır.

Sarı Dolomit Taşı Fiyatları

İç mimaride kullanılırken daha küçük boyutları tercih edilen sarı dolomit taşını; siz de evinizin iç dekorasyonunda vazo içinde veya saksı diplerinde kullanabilirsiniz. Sarı dolomit taşının fiyatı; kilogram üzerinden 10 lira ile 30 lira arasında değişiklik gösterse de bu fiyat aralığı aldığınız miktarın fazlalığına bağlı olarak düşecektir.

Pembe Dolomit Taşı
Pembe dolomit taşı, açık bir renge sahip olduğundan dolayı iç dekorasyonda daha sık kullanılmaktadır. Akvaryumların içine süs amaçlı olarak da koyulabilen bu taşlar, genelde dekorasyon amaçlı biblolar ile kullanılıyor. Saksıların içinde, bahçe dekorasyonunda, cam vazoların içinde kullanılan pembe dolomit taşı ile iç mimaride modern bir tarz oluşturabilirsiniz. Pembe dolomit taşlarının rengi genel olarak açık pembe olsa da küçük boyutlu pembe dolomit taşlarını daha koyu renklerde görebilirsiniz.

Pembe Dolomit Taşı Fiyatları

Pembe dolomit taşının boyutu diğer tamburlu dolomit taşlarına göre küçük olmasından ötürü genelde satışı gram olarak gerçekleştirilmektedir. Kilogram olarak da satın alabileceğiniz pembe dolomit taşının fiyatları kilogram üzerinden 10 lira ile 20 lira arasında değişmektedir. Fakat alacağınız pembe dolomit taşının kalitesine göre fiyat aralığı artış veya azalış gösterebilmektedir.

Siyah Dolomit Taşı

Renginden ötürü oldukça sık kullanılan siyah dolomit taşını; birçok mekanda tasarımların ana içeriği olarak kullanıldığını görebilirsiniz. Güzel görünümü ve mekana kolay uyum sağlamasından ötürü sıklıkla tercih edilen siyah dolomit taşı; bahçe düzenlenmelerinde, havuz kenarlarında, bahçedeki ağaç diplerinde kullanımına sık sık rastladığımız bir taştır. Genellikle peyzaj taşı olarak kullanılan dolomit taşlarının, en sık kullanılanlarından birisi olan siyah dolomit taşı; cilalı olup olmamasına bağlı olarak rengi griye kayabilmektedir. İç dizayn veya dış dizaynda kullanımına bağlı olarak büyük ya da küçük boyutlarını kullanabileceğiniz siyah dolomit taşının; genel olarak büyük boyutta kullanımı tercih edilmektedir.
Siyah Dolomit Taşı Fiyatları
Siyah tamburlu dolomit taşının fiyatı; boyutuna, ne kadar kilo alacağınıza, renginin koyuluğuna, şekline ve kalitesine göre değişmektedir. Siyah dolomit taşlarının ebat farklılıkları fiyata herhangi bir artı veya eksi bir etken aksettirmezken taşın kalitesi ve tamburlanma oranı fiyat açısından belirleyici bir unsursur. Genel olarak ise siyah dolomit taşının fiyatı kilogram başına 8 lira ile 15 lira arasında değişiklik göstermektedir. Fakat alacağınız miktar ne kadar fazla olursa toplu halde satın alacağınız için fiyatın kilogram başına azaldığını görebilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*