Beyaz Dolomit Taşı

Beyaz Dolomit Taşı
Genellikle çevreyi düzenlemek amaçlı kullanılan dolomit taşı; Beyaz ilçesinde de sıklıkla kullanılmaktadır.
Beyaz dolomit taşı; peyzaj için bahçelerde sık sık kullanıldığı gibi iç dekorasyonda da çok sık kullanılmaktadır.
CaO olarak geçen kireçtaşı bileşiğinde; oksijenin yerine magnezyumun geçmesiyle oluşan Beyaz dolomit taşını; evinizdeki saksılarınızı süslemek için ağaç diplerinde kullanılabileceğiniz gibi akvaryum veya vazolarınızın içerisini doldurarak yaşadığınız yerin iç dekorasyonuna da modernlik katabilirsiniz. Ayrıca dış dekorasyonda önemli yer edinen dolomit taşını; bahçenizde kullanarak bahçenizde yeni ve şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bileşimini kalsiyum karbonat (CaCo3) ile beraber yüzde 10 ile yüzde 35 oranında magnezyum karbonattan oluşturan dolomit taşı aslında tortul kayaçtır. Bu sebeple cam, demir ve çelik sanayisinde dolomit taşının kullanımına oldukça sık rastlayabilirsiniz.

Dolomit Taşı Çeşitleri

Beyaz Dolomit Taşı
Rahat bir şekilde işlenebilmesinden ötürü, genelde vazo süsleme, akvaryum süsleme gibi iç dekorasyonda kullanılan beyaz dolomit taşı ayrıca peyzaj alanında da sıklıkla kullanılmaktadır. Mimaride oldukça tercih edilen; ev ve ofislerin düzenlenmesinde kullanılan beyaz dolomit taşını; kullanacağınız mekana göre büyük ya da küçük boyutunu kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Beyaz Dolomit Taşı Fiyatları

Ne kadar miktarda satın aldığınıza bağlı olarak değişmekle beraber; genelde 1 kilogram fiyatı 4 lira ile 10 lira arasında değişiklik göstermektedir. Fakat dolomit taşının kalitesine göre bu fiyat aralığı artıp azalabilmektedir. Genelde dış mekanlarda büyük boyutları tercih edilirken iç mekanlarda ise daha küçük boyutları tercih edilmektedir.

Pembe Dolomit Taşı

Oldukça doğal bir görünüme sahip olan sarı dolomit taşı; peyzaj alanında ortama kolaylıkla uyum sağlaması ve ortama renk katmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Üzerinde bulunan çizgiler nedeniyle oldukça hoş bir görünüme sahip olan sarı dolomit taşını kullanarak siz de evinizde, ofisinizde veya bahçenizde şık ve modern bir ortam oluşturabilirsiniz.
Sarı Dolomit Taşı Fiyatları
Sarı dolomit taşının fiyatı; kilogram üzerinden 10 lira ile 30 lira arasında değişiklik gösterse de bu fiyat aralığı aldığınız miktarın fazlalığına bağlı olarak düşecektir.

Siyah Dolomit Taşı

Renginden ötürü sıklıkla kullanılan siyah dolomit taşı; piyasada bazalt taş olarak da bilinmektedir. Güzel görünümü ve mekana kolay uyum sağlamasından ötürü sıklıkla tercih edilen siyah dolomit taşı; bahçe düzenlenmelerinde, havuz kenarlarında, bahçedeki ağaç diplerinde kullanımına sık sık rastladığımız bir taştır. Genellikle peyzaj taşı olarak kullanılan dolomit taşlarının, en sık kullanılanlarından birisi olan siyah dolomit taşı; cilalı olup olmamasına bağlı olarak rengi griye kayabilmektedir. İç dizayn veya dış dizaynda kullanımına bağlı olarak büyük ya da küçük boyutlarını kullanabileceğiniz siyah dolomit taşının; genel olarak büyük boyutta kullanımı tercih edilmektedir.
Siyah Dolomit Taşı Fiyatları
Siyah dolomit taşının fiyatı; boyutuna, ne kadar kilogram alacağınıza, renginin koyuluğuna, şekline ve kalitesine göre değişmektedir. Genel olarak ise siyah dolomit taşının fiyatı kilogram başına 8 lira ile 15 lira arasında değişiklik göstermektedir. Fakat alacağınız miktar ne kadar fazla olursa toplu halde satın alacağınız için fiyatın kilogram başına azaldığını görebilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*