Bursa Dolomit Taşı

Hemen hemen tüm şehirlerimizde üretimi gerçekleşen dolomit taşı; birden fazla sektörde oldukça sık kullanılmaktadır.
Bursa tamburlu dolomit taşını dış mekanlarda ve iç mekanlarda kullanarak çevrenize düzenli ve güzel bir görünüm getirebilirsiniz. Dış mekanda veya iç mekanda kullanımına bağlı olarak Bursa dolomit taşının büyük ya da küçük boyutlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bursa dolomit taşının kullanımını; bahçe dizaynında, iç dekorasyonlarda, belediye düzenlemelerinde oldukça sık görebilirsiniz.
Tek tek dizilerek belediye veya kurumlarda çeşitli şekiller oluşturularak güzel bir görünüm sağlayan dolomit taşlarını siz de kullanarak bahçenizin güzel bir görünüm elde etmesini sağlayabilirsiniz.
Çeşitli renklerde kullanılan dolomit taşının ana bileşeni kalsiyum karbonattan (CaCO3) oluşmaktadır. Aslında tortul bir kayaç olan dolomit taşı; çıkarıldığı mekana ve kalitesine bağlı olarak birçok renk ve büyüklükte olabilmektedir. İşleyerek de kullanabileceğiniz dolomit taşını ayrıca renklendirip veya cilalayıp da kullanabilirsiniz.

Dolomit Taşlarının Saflığına Göre Çeşitleri

Tamburlu dolomit taşının rengi geniş aralıklara kaymaktadır bunun sebebi ise dolomit taşının içerisinde çok az bir miktar da olsa demir bulunmasıdır. Dolomit taşının içerdiği mineral oranlarına ve çıkarıldığı mekanın toprağına bağlı olarak rengi; açık pembe, gri, sarı, bordo, siyah ve beyaz olabilmektedir. Dolomit taşının rengi bunlar olabileceği gibi boya, cila gibi işlenme süreçlerinden geçirilerek veya doğal desenli dolomit taşlarını tedarik ederek her türlü renk ve boyutta dolomit taşını kullanabilirsiniz.

Bordo Dolomit Taşı
Bordo dolomit taşı özellikle peyzaj alanında oldukça sık kullanılan bir taştır. Üzerinde desen de bulunduran bordo dolomit taşını evinizdeki saksı diplerinde, bahçe veya havuz kenarınızda kullanarak evinize renk katabileceğiniz gibi ofislerinizde kullanarak çalıştığınız ortamın daha ferah gözükmesine olanak sağlayabilirsiniz.
Bordo Dolomit Taşı Fiyatları
Fakat alacağınız bordo dolomit taşının kalitesine bağlı olarak bu fiyat aralığının değişebileceğini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Genel olarak ise bordo dolomit taşının fiyatı kilogram başına 8 lira ile 15 lira arasında değişiklik göstermektedir. Fakat alacağınız miktar ne kadar fazla olursa toplu halde satın alacağınız için fiyatın daha da azaldığını görebilirsiniz.

Gri Dolomit Taşı

Gri dolomit taşı genelde dış mimaride kullanılmaktadır. Belediyeler ve kurumlar tarafından da ağaç diplerinde ve çiçek dekorasyonunda oldukça sık tercih edilen gri dolomit taşını siz de bulunduğunuz ortamda kullanarak mekana düzen ve şıklık katabilirsiniz.
Gri Dolomit Taşı Fiyatları
Cilalı olup olmamasına bağlı olarak rengi değişebilen gri dolomit taşını; iç mekanlarda cilalı, dış mekanlarda ise cilasız bir şekilde kullanabilirsiniz. Gri dolomit taşının fiyatı ise; genel itibariyle kilogram başına 4 lira ile 10 lira arasında değişiklik gösterebilmektedir. Fakat alacağınız gri dolomit taşının miktarı ne kadar fazla olursa fiyat aralığı orana bağlı olarak düşüş gösterecektir.

Beyaz Dolomit Taşı

Beyaz dolomit taşı piyasada genel itibariyle en sık kullanılan dolomit taşı olarak bilinmektedir. Birçok alanda iç ve dış mekanlarda büyük ve küçük boyutlarda kullanımına rastladığımız beyaz dolomit taşını siz de istediğiniz birçok alanda kamburlanmış veya doğal haliyle kullanabilirsiniz.

Beyaz Dolomit Taşı Fiyatları

İç ve dış mimaride kullanımı oldukça yaygınlaşan beyaz dolomit taşını; diğer dolomit taşlarına göre daha uygun fiyatlarda tedarik edebilirsiniz. Alacağınız boyutlara göre değişmekle beraber genelde 1 kilogram fiyatı; 4 lira ile 10 lira arasında değişiklik göstermektedir. Fakat kalitesine göre bu fiyat aralığı artıp azalabilmektedir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*