İstanbul Dolomit taşı fiyatları

İstanbul Dolomit Taşı

İstanbul da bulunmakta olan bu dolomit taşı genelde tüm peyzaj çalışmalarında, ise doğal taşları tercih edilmektedir. Bunların arasında da en çok dolomit taş geçmektedir. Peyzaj düzenlemelerinde ve süsleme amacıyla kullanılan en iyi taşlardan bir tanesi olan bu dolomit taşı, kullanılmış olan alanlara farklı egzotik hava katmaktadır. Bu sebeple de bahçe ve peyzaj çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Diğer farklı doğal taşlar ile birlikte kullanıldığında da istenilen görüntüye ve şekile daha kolay ulaşılabilmektedir. Düzenleme yapılan bu çalışmalarda hazırlanan projeler ile bina çevresinde bahçelerde ve değişik yaşam alanları tamamen renk renk yapılabilmektedir. Peyzaj mühendislik çalışmalarının ise en vazgeçilmez taş türlerinden bir tanesi olan bu dolomit taşlar süsleme aracı olarak kullanıldığından istenilen desenlere de daha kolay oluşturulabilmektedir.

Dolomit Taşı Çeşitleri

Yaşam alanlarında bahçelerde mekanlarda kullanılan ve peyzaj çalışmalarında ise çeşitli dekoratif çalışmalarda çokça kullanılmış olan bu dolomit taşlarının birden fazla çeşitleri şekil ve renkleri bulunmaktadır. Çeşitli Dolomit taşı olan ve çeşitleri sayesinde de yapılacak olan çalışmalar daha kolay yapılarak sunuma daha hazır hale getirilmektedir.
Bu Dolomit taş çeşitleri şunlardır;
• Beyaz tamburlu dolomit taşları
• Sarı çizgili Dolomit taşları
• Bordo dolomit taşları şeklinde bulunmaktadır.
Dolomit taş türleri aslında tamamen doğal taşlardır ve çeşitli farklı boyuttan oluşmaktadır. Boyutlarına göre ayrışmalar yapılır, kullanılacak olan yerlerde de dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır. Bu taş değişik yerlerde kullanılmaktadır. Dolomit çeşitlerinin boyutları birbirinden çok farklı ölçülerdedir ve kullanım alanları ise farklı mekanlar olabilmektedir.

Sarı Çizgili Dolomit Taşı
Tamamen doğal olan bu sarı çizgili dolomit taşı dere çakıl taşı süs taşları sarı çizgili Dolomit taşı Peyzaj uygulamalarında dekoratif taşlar olarak kullanılır. Ayrıca mağaza dekorasyonunda kullanılır. Ağaç diplerinde saksı dipleri, akvaryum ve diğer birçok dekoratif kullanım alanı oldukça mevcuttur. Sarı çizgili dolomitler, bahçe mekan düzenlemelerinde, bina ve mağaza girişlerinde, ve çeşitli dekoratif çalışmalarda yine farklı olarak kullanılmaktadır. Sıra dışı görüntüye ve daha şık görünüme sahiptir. Doğal bir taş olduğu için de içerisinde hiçbir kimyasal madde bulundurmaz. Kullanılan bu yerlerde canlı sağlığı için hiçbir tehdit oluşturmaktadır.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*