İzmir Dolomit Taşı

İzmir ilçesinde bulunmakta olan bu dolomit taşı genelde tüm peyzaj çalışmalarında ise doğal taşları tercih edilmektedir. Bunların arasında da en çok dolomit taş geçmektedir. Peyzaj düzenlemelerinde ve süsleme amacıyla kullanılan en iyi taşlardan bir tanesi olan bu tamburlu dolomit taşı, kullanılmış olan alanlara farklı egzotik hava katmaktadır. Bu sebeple de bahçe ve peyzaj çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Diğer farklı doğal taşlar ile birlikte kullanıldığında da istenilen görüntüye ve şekile daha kolay ulaşılabilmektedir. Düzenleme yapılan bu çalışmalarda hazırlanan projeler ile bina çevresinde bahçelerde ve değişik yaşam alanları tamamen renk renk yapılabilmektedir. Peyzaj mühendislik çalışmalarının ise en vazgeçilmez taş türlerinden bir tanesi olan bu dolomit taşlar süsleme aracı olarak kullanıldığından istenilen desenlere de daha kolay oluşturulabilmektedir.

İzmir Dolomit Taş Çeşitleri Nelerdir?

Yaşam alanlarında bahçelerde mekanlarda kullanılan ve peyzaj çalışmalarında ise çeşitli dekoratif çalışmalarda sık kullanılmış olan bu dolomit taşlarının birden fazla çeşitleri şekil ve renkleri bulunmaktadır. Çeşitli Dolomit taşı olan ve çeşitleri sayesinde de yapılacak olan çalışmalar daha kolay yapılarak sunuma daha hazır hale getirilmektedir. Bu Dolomit taş çeşitleri oldukça fazladır. Dolomit taş türleri aslında tamamen doğal taşlardır ve çeşitli farklı boyuttan oluşmaktadır. Boyutlarına göre ayrışmalar yapılır, kullanılacak olan yerlerde de dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır. bu taş değişik yerlerde kullanılmaktadır. Dolomit çeşitlerinin boyutları birbirinden çok farklı ölçülerdedir ve kullanım alanları ise farklı mekanlar olabilmektedir.

Dolomit Taş Ücretlendirmesi

Doğal olan Dolomit taşı kullanım alanı oldukça geniştir. taşlar için fiyat seçenekleri vardır. Firmalar tarafından, farklı taş boyutlarına ebatlarına göre değişmektedir. Bu Dolomit taşlarının farklı ölçüleri 1 ile 3 cm, 3 ile 5 cm, 5 ile 7 cm gibi farklı aralıklarda var olduğu doğal olarak her türlü ölçü içinde fiyatlar değişmektedir. Taş renk ve boyutlarını kesinlikle kullanacağınız alana göre seçmelisiniz. Bahçe dekorasyonlarında kullanılan, bu küçük ve yassı dolomit taşların ise fiyatları tamamen yapılacak işlere göre değişmektedir. Doğadan elde edilen bu dolomit taşların üretimi dünyada ve farklı ülkeler tarafından da yapılmaktadır.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*